Podcast
No. 32 Jakie ZMIANY czekają rynek WALUTOWY i rynek AKCJI w 2023 roku?
17/11/2022
4:48

Śledzisz rynek i od dwóch miesięcy zastanawiasz się co spotka cię jutro. Jak będzie wyglądał rynek po 1 stycznia 2023 roku? Specjaliści, eksperci przekrzykują się, że kryzys jest tuż! A Ty właśnie szykujesz exit i wiesz, że musisz znaleźć sposób jak zabezpieczyć Twój majątek. Albo właśnie poukładałeś swój portfel i zastanawiasz się co dalej, bo właśnie zaliczyłeś pierwszy spadek na giełdach.

W tym odcinku przedstawiam zapowiedzieć serii dalszych wydarzeń jakie czekają rynek walutowy i rynek akcji, będę mówiła o tym: 

Co się właściwie stało i dokąd zmierzamy? Zobaczmy na rynek walutowy. Bo ta sytuacja dotyka nas praktycznie na co dzień. 

Październik pokazał najwyższy dolar ever, ale jak się tak dobrze zastanowić to gdzie się kryje uzasadnienie gospodarcze dla tak znacznego wzrostu dolara? Początek wojny na Ukrainie, politka gospodarcza Chin wskazywały na możliwość długoterminowego jego osłabienia. Oficjalna polityka BRICS zmierza wprost do obniżenia dominacji dolara w świecie. Takie były przynajmniej plany i nadal takie plany BRICS posiada. Ale! Prawa rynku są bezwzględne. FED znalazł swój sposób! Dolar jako waluta rozliczeniowa na całym świecie poszybował w górę. Dlaczego? Teraz wspomnę tyle, że nie jest to kwestia wyboru inwestorów. Ani instytucje finansowe ani wielcy gracze na świecie nie kupują dolara dlatego że znajdują w nim bezpieczeństwo. 

Pytanie, dlaczego tak się stało z dolarem zadałam kilku ekspertom i jednego z nich chciałabym Wam przedstawić już niebawem w moim kanale. 

No i jak wygląda rynek akcji? 

Na giełdach mamy spadki już niemal 11 miesięcy. Po ogłoszeniu technicznej recesji w sierpniu tego roku eksperci spodziewają się wzrostu na rynkach i to nie tylko w Stanach, ale na rynkach światowych i rzeczywiście na przestrzeni ostatnich 70 lat tak rynek właśnie reagował. 

Jeśli sytuacja się powtórzy, to budowanie kapitału w tempie porównywalnym z rynkiem akcji przy dużo mniejszych spadkach oznacza dla Ciebie na pewno spokojniejszy sen. Wejście na rynek akcji na tak uszczuplonym kapitale daje ponadprzeciętną stopę zwrotu w okresie inwestowania. 

Ale skąd pewność, że to jest moment, kiedy ten kapitał jest właśnie uszczuplony, i że bardziej nie będzie oraz że właśnie teraz należy wejść na rynek akcji?

Będę o tym właśnie rozmawiać w moim kanale z dr Adamem Drozdowskim oraz Piotrem Bujko. Już niebawem. Zapraszam Cię na audycję, w której nie będziemy straszyć, ale rzeczowo wyjaśnimy dlaczego wokół nas dzieją się rzeczy, które się dzieją. Praw rynku nie można oszukać. Trzeba je po prostu zrozumieć

I oczywiście zapraszam do subskrybowania kanału Wealth Advisory – Anna Maria Panasiuk poprzez klikniecie przycisku subskrybuj, a także zostawiania komentarzy, na które w oparciu o moje doświadczenie i aktualną wiedzę z chęcią odpowiem. Jestem obecna z podcastem też na Spotify ApplePodcast

Zapraszam na kolejny odcinek w każdy czwartek ok. godziny 18.00

Powrót do listy podcastów
Poczytaj więcej
Skontaktuj się ze mną

Z przyjemnością przedstawię Ci możliwości dobrej organizacji i ochrony twoich aktywów. Działam lokalnie i międzynarodowo, dostosowuję najlepsze rozwiązania: prawne, podatkowe, biznesowe i finansowe do indywidualnych potrzeb klientów.

Wiadomość wysłana!

Dziękujemy za przesłanie formularza kontaktowego.

Wystąpił problem!

Przepraszamy, wystąpił chwilowy problem z przesłaniem formularza.
Odśwież stronę i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z administratorem.

zdjecie
Anna Maria Panasiuk ×