Struktura Portfela Inwestycyjnego

Obyś żył w interesujących czasach – niektórzy mówią, że to przysłowie chińskie inni, że żydowskie przekleństwo, ale właśnie w takich czasach teraz żyjemy. Niespodziewane zmiany, chaotyczne decyzje polityczne, agresywne działania konkurentów - to wszystko znacznie utrudnia jednostce podejmowanie właściwych decyzji finansowych.

OFERUJĘ ROZWIĄZANIA

Wspieram inwestorów w aspektach finansowo-biznesowych, w tym w szczególności w negocjacjach. Inwestorom poszukującym okazji lub inwestycji w określonych sektorach zapewniam wsparcie w pozyskaniu targetu inwestycyjnego. Jako inwestor, który odniósł własne sukcesy inwestycyjne i wpisane w ryzyko porażki, wiem, na jakie aspekty zwracać uwagę i jak ochronić inwestowane środki. Działam tak, aby było bezpiecznie i korzystnie.

Budując zespół, brałam pod uwagę potrzeby klientów, dlatego tworzą go eksperci doświadczeni w inwestowaniu na międzynarodowych rynkach kapitałowych i finansowych. Oferuję rozwiązania na rynkach: europejskim, amerykańskim i azjatyckim zarówno w kwestiach inwestycyjnych, jak i prawno-podatkowych.

Wspieram klientów przy wyjściu z inwestycji i w reinwestycji kapitału. Minimalizuję koszty utrzymania portfela inwestycyjnego.

Wieloletnie relacje z zagranicznymi bankami pozwalają mi dojrzeć koszty niewidoczne dla oka klienta. Pośredniczę w kontaktach z bankami, optymalizuję koszty obsługi portfeli inwestycyjnych. Od 1997 roku założyłam ponad 200 rachunków inwestycyjnych w kraju i na świecie.

Wraz z zespołem obsługuję akwizycje krajowe i zagraniczne, wykorzystując efektywnie polskie oraz zagraniczne instrumenty korporacyjne, np.: spółki holdingowe, fundusze etc. Od 1998 roku założyłam ponad 150 różnego rodzaju struktur inwestycyjnych w kraju i na świecie (Europa, Azja, USA). Przeprowadzam w niezbędnym zakresie reorganizację aktywów po spieniężeniu inwestycji albo przed nim, np.: przez przeniesienie inwestycji do innego kraju, likwidację, połączenie, przekształcenie, no i przede wszystkim – przez uproszczenie!

ROZWIĄZUJĘ PROBLEMY
  • Jak zabezpieczyć aktywa przed inflacją i jednocześnie zapewnić ich płynność
  • Na jakim rynku należy inwestować wobec piętrzącego się ryzyka geopolitycznego oraz zbliżającego się kryzysu
  • Gdzie otworzyć rachunek inwestycyjny
  • Czy ubezpieczenie najbliższych da się powiązać z posiadanym portfelem inwestycyjnym
  • Czy inwestycje na rynku polskim to dobry wybór; a jeśli tak, to jakie inwestycje
  • Jak i gdzie inwestować w złoto
  • Jak ustrukturyzować tak dynamicznie zmieniający się portfel
Historie moich klientów
Case 1 REORGANIZACJA ZAWIŁEJ MIĘDZYNARODOWEJ STRUKTURY INWESTYCYJNEJ, która doprowadziła do minimalizacji KOSZTÓW I PORZĄDKU FORMALNEGO

Posiadam na rachunku kilkadziesiąt milionów złotych, ale nie wiem, na ile właściwie nimi zarządzam. Jestem dość mocno zaangażowany w rozwój mojego biznesu, więc nie mam czasu przyglądać się temu, co dzieje się w moim portfelu inwestycyjnym. 

Przy okazji reorganizacji moich aktywów miałem okazję rozmawiać o moich inwestycjach z dr Anną Marią Panasiuk. Okazało się, że po bliższej analizie moje pasywne dochody, i tak dość mizerne, zjadane były przez koszty jego utrzymania i prowizje bankowe. Wystarczyło dokonać pewnych korekt, aby sprawy wyglądały dużo inaczej.

Dodatkowo okazało się, że z formalnego punktu widzenia, zakładając portfel poza granicami kraju nie przewidziałem obowiązków, jakie na mnie spoczywają w związku z jego posiadaniem.

Całkiem przypadkowo zostało to wychwycone przez dr Annę Marię Panasiuk. Biorąc pod uwagę, że przy okazji uregulowaliśmy sprawy spadkowe, które przy aktywach posiadanych poza granicami kraju wcale nie są takie oczywiste (zagraniczny bank miał problem z honorowaniem polskiego wykonawcy testamentu) teraz wiem, że wszystkie kwestie zostały należycie przygotowane i mogę już spokojnie wrócić do spraw codziennych i mojego biznesu.

Case 2 ZWIĘSZENIE ZWROTU
Z POSIADANEGO PORTFELA INWESTYCYJNEGO
Z 5-7% NA 12-15%.

Udało mi się dwukrotnie intratnie sprzedać założony przeze mnie biznes. Posiadane środki inwestowałem w kilka przedsięwzięć z przychodem na poziomie 5-7%, pomniejszając je o koszty obsługi. Po wspólnej analizie z dr Anną Marią Panasiuk udało nam się zdywersyfikować portfel oraz zwiększyć zwrot z inwestycji, który obecnie jest dwucyfrowy (12-15%). Wiadomo, że w biznesie bywa różnie, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie inwestowanych środków.

Dzięki należytemu doradztwu oraz odpowiedniemu zabezpieczeniu inwestycji czuję się bezpiecznie. To całkowicie inna jakość w porównaniu z moją wcześniejszą dość dużą ekspozycją na ryzyko. W tym roku, tj. po dwóch latach, zamknąłem z powodzeniem pierwszą inwestycję przeprowadzoną w całości przez dr Annę Marię Panasiuk oraz jej zespół.

Obejrzyj podcast
Skontaktuj się ze mną

Z przyjemnością przedstawię Ci możliwości dobrej organizacji i ochrony twoich aktywów. Działam lokalnie i międzynarodowo, dostosowuję najlepsze rozwiązania: prawne, podatkowe, biznesowe i finansowe do indywidualnych potrzeb klientów.

Wiadomość wysłana!

Dziękujemy za przesłanie formularza kontaktowego.

Wystąpił problem!

Przepraszamy, wystąpił chwilowy problem z przesłaniem formularza.
Odśwież stronę i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z administratorem.

zdjecie
Anna Maria Panasiuk ×