Zabezpieczenie Majątku

Zabezpieczenie majątku to, obok ich sukcesji, najistotniejszy element towarzyszący skomplikowanemu procesowi zarządzania majątkiem i inwestycjami rodzinnymi. Jego cel jest prosty - ochronić majątek przed jego deprecjacją, wrogim przejęciem, kradzieżą, błędnymi decyzjami.

Zakładam i reorganizuję struktury inwestycyjne w środowisku międzynarodowym, kierując się preferencjami rodzinnymi lub prowadzonym biznesem. Dotychczas założyłam ponad 150 spółek holdingowych i inwestycyjnych w kraju oraz na świecie (Europa, Azja, USA). Robię to zgodnie z zasadami:

  • jak najprościej,
  • jak najbezpieczniej,
  • jak najbardziej zróżnicowanie (dywersyfikacja, która ma służyć bezpieczeństwu).
Doradzam i wdrażam reorganizacje struktur międzynarodowych oraz ich transgraniczne relokacje lub transfery aktywów.

Towarzyszę w procesach zmiany rezydencji podatkowej, ryzyka podwójnej rezydencji podatkowej, w wypełnianiu obowiązków dewizowych, obowiązku exit tax w razie utraty polskiej rezydencji podatkowej.

Przygotowuję dla klientów projekty testamentów, darowizn i statutów fundacji
z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji majątkowej i relacji rodzinnych. Wraz z zespołem zaprojektowaliśmy fundację o charakterze prywatnym w oparciu o istniejące regulacje prawne w Polsce.

Rozwiązuję problemy
  • Jak bezpiecznie założyć prywatny fundusz inwestycyjny. Czy da się go założyć w Polsce
  • Ja zabezpieczyć majątek przed wierzycielami i ryzykiem geopolitycznym
  • Jak zabezpieczyć proces spadkowy, gdy aktywa znajdują się na całym świecie
  • Czy powinienem dokonywać inwestycji w swoim imieniu, czy założyć w tym celu spółkę
  • Czy napisać testament samemu, czy powinienem go sporządzić przy pomocy notariusza
  • Gdzie zdeponować środki pieniężne
  • Jak zabezpieczyć inwestycję, której nie mam czasu kontrolować albo która jest na innym rynku
Historie moich klientów
Case 1 ZABEZPIECZENIE BLISKICH I MAJĄTKU, REORGANIZACJA STRUKTURY INWESTYCYJNEJ – ZWIĘKSZENIE ZYSKÓW I SPOKOJNY SEN

Wydarzenia gospodarcze 2020 roku, głównie pandemia, sprawiły, że rynek jest trudniejszy, ale nadal bardzo chłonny. Wiele sektorów mimo wszystko rośnie, a wokoło pojawiają się korzystne okazje inwestycyjne. Ostatnio kupiłem nowy dom, remontujemy nasz dom na wsi. Wydawało się, że skoro niedawno skończyłem 40 lat, to na wszystko jeszcze mam czas.

W tym roku jednak jeden z moich przyjaciół miał poważny wypadek. Zaciągnięte zobowiązania, niespłacone kredyty i wiele nieuporządkowanych spraw bardzo negatywnie wpłynęło na sytuację jego rodziny, która i tak musiała stawić czoło śmierci jedynego żywiciela. Byli nam na tyle bliscy, że mocno przeżyliśmy całą tę sytuację. Oboje z żoną doszliśmy do wniosku, że nie ma na co czekać. Trzeba koniecznie poukładać sprawy majątkowe i finansowe w taki sposób, aby zabezpieczyć posiadany majątek. Zbyt wiele osób polega na mnie, a ja nie zrobiłem nic, aby poukładać sprawy majątkowe.

Zadzwoniłem wówczas do dr Anny Marii Panasiuk z pytaniem, jak zorganizować kwestie finansowe na taką okoliczność. Trudno było mi się przyznać, że posiadam majątek wart wiele milionów, a nie posiadam nawet testamentu. Plan naprawczy powstał bardzo szybko.

Do tej pory moje środki znajdowały się na rachunku, na którym generowały nieznaczne przychody odsetkowe.

Teraz nie tylko wzrósł zwrot z moich inwestycji pasywnych, ale również zwiększyła się moja płynność. A to wszystko przy pełnym zabezpieczeniu majątku oraz zabezpieczeniu najbliższych.

Całość odbyła się podczas praktycznie trzech spotkań. Gdy zaszła taka konieczność, doradca banku zagranicznego był dostępny na telefon. Potem jedno spotkanie osobiste z bankiem oraz notariuszem. W ciągu niespełna dwóch miesięcy udało się zrealizować bardzo rzetelny i kompleksowy plan.

Teraz moje dalsze działania inwestycyjne, ekspozycja na ryzyka, które w dzisiejszym świecie wyrastają jak grzyby po deszczu, nie mogą wpłynąć na moje aktywa ani na sytuację majątkową mojej rodziny. Na co dzień jestem zbyt zajęty biznesem, aby pilnować wzrost na rachunkach inwestycyjnych. Fakt, że napisałem testament i uporządkowałem majątek, nie spowodował, że czuję się starszy. Czuję się teraz bardziej odpowiedzialny!

Case 2 REDUKCJA KOSZTÓW UTRZYMANIA PORTFELA INWESTYCYJNEGO O 90% I OGARNIĘCIE ROZROŚNIĘTEGO CHAOSU CAŁEJ STRUKTURY

Przez 20 lat budowałem portfel inwestycyjny, który rozwinął się do kilkunastu spółek inwestycyjnych. Kilka trafionych inwestycji pozwoliło mi bardzo korzystnie zamknąć wyjście z inwestycji. 10-cyfrowa wartość mojego portfela szybko zaczęła dawać o sobie znać. Koszty jej utrzymania przekraczały znacznie pół miliona zł rocznie.

Prawdą jest, że decyzje o kolejnych inwestycjach i ruchach kapitałowych zapadały spontanicznie, co dodatkowo powodowało chaos. W pewnym momencie okazało się, że posiadam w portfelu kilkanaście niepotrzebnych spółek inwestycyjnych, w tym połowę poza granicami kraju z zaległymi formalnościami. Do tego w Polsce stał fundusz zamknięty, gdzie środki zamrożone polityką KNF praktycznie nie pracowały.

Cały ten kram kosztował mnie ogromnie dużo pieniędzy, a jeszcze więcej czasu. Dojrzałem do tego, aby całość uporządkować. Likwidacja spółek zagranicznych, transfer aktywów do jednego wehikułu inwestycyjnego wydawała się koniecznością, ale formalności wydawały się nie do przejścia.

Podjęła się tego dr Anna Maria Panasiuk ze swoim zespołem.

Cały proces zajął 2,5 roku. Wszystkie aktywa skumulowałem w jednym wehikule inwestycyjnym, którego koszty utrzymania wynoszą dziś 10% kosztów, jakie musiałem ponosić jeszcze rok temu. Moim zadaniem była akceptacja planu działania oraz udział raz w miesiącu w spotkaniu podsumowującym aktualne ruchy w strukturze.

Przy okazji rozwój mojego biznesu sprawił, że nie mieszkam już w Polsce, ale utrzymuje podwójną rezydencję podatkową. Pomoc dr Anny Marii Panasiuk oraz jej doświadczenie w sprawach międzynarodowych sprawiły, że i ta sprawa została natychmiast uporządkowana.

Dziś czuję, że panuję nad spółkami i wiem, gdzie co jest. To ogromny komfort, tak samo ważny, jak redukcja rocznych kosztów.

Obejrzyj podcast
Skontaktuj się ze mną

Z przyjemnością przedstawię Ci możliwości dobrej organizacji i ochrony twoich aktywów. Działam lokalnie i międzynarodowo, dostosowuję najlepsze rozwiązania: prawne, podatkowe, biznesowe i finansowe do indywidualnych potrzeb klientów.

Wiadomość wysłana!

Dziękujemy za przesłanie formularza kontaktowego.

Wystąpił problem!

Przepraszamy, wystąpił chwilowy problem z przesłaniem formularza.
Odśwież stronę i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z administratorem.

zdjecie
Anna Maria Panasiuk ×